Jak pomoci zámku?

Brigády

Brigády pro veřejnost vyhlašujeme v přehledu akcí, také na fb skupině zámku, přijet pomoci ale můžete v podstatě kdykoliv, stačí se domluvit. V současné době uvítáme především pomoc s přípravou zázemí pro účinkující, vykopáváním zasypaných sklepů a s čištěním areálu od náletů. Ubytování je možné v hospodářských budovách areálu.

Finanční příspěvky

Některé práce sami udělat nedokážeme (hlavně proto, že na zámku je jediný zaměstnanec), na takové pak sháníme finance. Jedná se především o původní schodiště k řece (k bývalému přívozu). Po jeho opravě by bylo možné obnovit přívoz do bývalého zámeckého parku na druhé straně řeky. Další plán úprav pak počítá s opravou propadlého stropu v místnostech nad průjezdem, prvním pokojem pro ubytování návštěvníků či vybudováním kroketového a dětského hřiště.

Co se týká samotného zámku, budeme potřebovat finance na renovaci oken, na obnovu slunečních hodin a především na rekonstrukci ložnice opata.

Samostatnou kapitolou pak bude obnova barokní sýpky ve dvoře, kde by následně mohla vzniknout galerie, multifunkční sál pro kulturní aktivity a prostor pro umělecké workshopy. Ve věžičce na střeše by pak mohla být umístěna rozhledna s výhledem na České středohoří.

Transparentní účet

Pro příspěvky byl zřízen transparentní účet ZÁMEK PÁTEK na jméno kastelána (zámek nemá právní subjektivitu), výběry z účtu pak půjdou pouze na předem avizované úpravy zámku. Číslo účtu je 2102165104/2010. Přispět můžete též přímo z vaší bankovní aplikace načtením následujícího QR kódu:

ZPĚT na úvodní stránku